fbpx

Jak na portalu Linkedin wyszukać właściwe osoby i pozyskać adres mailowy, nie mając konta Premium.

Jak na portalu Linkedin wyszukać właściwe osoby i pozyskać adres mailowy, nie mając konta Premium.
17
wrz

Jeżeli jesteś rekruterem, headhunterem to dwa narzędzia, które zaprezentuję w tym artykule pomogą Ci zwiększyć Twoją skuteczność.

Linkedin jest jednym z dwóch obok GoldenLine portalem łączącym społeczność biznesową, w Polsce skupia on prawie 2,5 mln osób, dlatego też stał się jednym z najpopularniejszych narzędzi do tzw. #headhunting’u, czyli docierania do kandydatów z ofertą pracy oraz do #pozyskiwania #nowych #klientów, a dokładnie do wyszukania odpowiednich osób w firmach. Jeśli nie wiesz z kim należy w danej firmie rozmawiać w konkretnej sprawie, to Linkedin przychodzi z pomocą.

Niezależnie czy jesteś rekruterem, czy handlowcem, to w jednym i drugim przypadku, aby działać skutecznie potrzebujesz dwóch rzeczy:

  • łatwo wyszukać osobę odpowiedzialną za konkretny dział w konkretnej firmie

  • pozyskać do tej osoby adres email. Napisanie wiadomości na Linkedin nie zawsze jest skuteczne, gdyż cześć osób rzadko tu zagląda i nie zawsze jest to pozytywnie odbierane – lepiej napisać maila na adres służbowy

Oczywiście w wyszukiwarce portalu Linkedin możesz wpisać nazwę firmy i sprawdzać po kolei osoby, ale jeśli firma jest globalna, to osób do sprawdzenia może być bardzo dużo, a czas to pieniądz. W przypadku poszukiwania kandydatów standardowa wyszukiwarka jeszcze gorzej się sprawdza, nie daje możliwości nałożenia kilku parametrów na raz, typu kraj, stanowisko i nazwa firmy. Jest to możliwe, tylko w płatnym koncie Premium, które kosztuje 240 zł miesięcznie.

Polecam Ci zatem wyszukiwarkę#X-rey, która umożliwia nałożenie kilku parametrów naraz. Dzięki narzędziu #Xrey możesz wyszukiwać osoby na Linkedin wybierając:

Wyszukiwarka osób na Linkedin o nazwie X-rey

  • kraj

  • wpisać słowo lub określić lokalizację

  • poziom wykształcenia

  • stanowisko

  • słowa które chcesz wykluczyć

  • nazwa obecnego pracodawcy

Jak dodatkowo zdobyć adres mailowy?

Wyszukiwarka adresów mailowych hunter

Jeśli chcesz skontaktować się z daną osobą to potrzebujesz imiennego adresu e-mail i tutaj polecę Ci inne narzędzie – platformę #hunter, która Ci to umożliwi. Po wpisaniu w wyszukiwarce platformy #hunter nazwy firmy zobaczysz maila różnych osób, dzięki czemu zobaczysz obowiązująca konstrukcję maila. Jeśli zainstalujesz rozszerzenie #hunter do wyszukiwarki chrom, to wystarczy wtedy wejść na stronę firmową, firmy która Cię interesuje, a hunter pokaże dostępne adresy email.

Skąd email hunter ma adresy?

Platforma zbiera adresy ze wszystkich dostępnych zasobów w internecie, jeśli jakiś adres mailowy pojawił się przy jakiejkolwiek okazji w sieci, np. przy ogłoszeniu o pracę, przy artykule, na stronie internetowej, itd. to hunter te wszystkie informacje jest w stanie szybko przeszukać i dzięki temu jest w stanie Ci szybko w zasadzie natychmiast te adresy pokazać.

Jak napisać takiego maila, aby osoba z którą chcesz się skontaktować na niego Ci odpowiedziała napiszę w osobnym artykule.

Autor

Mariusz Prokopczuk, MBA

/konsultant biznesowy/

https://www.mariuszprokopczuk.pl

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *